Používané technologie a technologické postupy v naší ordinaci

  • Naše ordinace pracuje s vybavením potřebným pro zubní ošetření prováděné moderními postupya ve vysoké kvalitě. Bez toho by nemělo smysl vůbec ordinaci provozovat.
  • Záleží nám na hygienickém standardu. Pro každého pacienta máme kazetu se standardní sterilní sadou nástrojů.
  • Na ošetření musíme vidět, používáme lupové brýle s potřebným zvětšením, v případě potřeby také operační mikroskop s kvalitní optikou. Dnes se hraje na poměrně malé zlomky milimetru. Samozřejmě máme panoramatický rentgen, kefalostat, intraorální rentgen.
  • Standardem je každé ošetření provádět v místním znecitlivění. To nabízíme také v jeho příjemnější podobě, kdy šetrně znecitlivíme pouze požadovaný zub jenom na nezbytně dlouhou dobu. Už žádná zdřevěnělá polovina obličeje po ošetření!
  • Výplně zhotovujeme jen z prověřených kvalitních estetických materiálů, amalgámové výplně umíme, jen když musíme. Při ošetření daný zub z hygienických důvodů izolujeme od zbytku dutiny ústní gumovou blánou (tzv. kofferdamm).
  • Používáme vybavení na tzv. strojovou endodoncii, tj. efektivní opracování kořenových kanálků, a také na jejich trojrozměrné zaplnění. Umíme také odstranit staré nevyhovující kořenové výplně či zalomené nástroje pomocí speciálních ultrazvukových koncovek.
  • Tam, kde je třeba měnit skus či provést větší rekonstrukci, plánujeme ošetření pomocí kvalitních fotografií a modelů chrupu, které si analyzujeme v simulátoru žvýkání, tzv. artikulátoru. Tento postup můžeme provést jak analogově, tedy pomocí reálných otisků a hmatatelného bytelného artikulátoru, tak digitálně, tedy chrup oskenujeme a artikulátor použijeme virtuální, tedy softwarový. Jsme tak schopni navrhnout zcela nový design Vašeho chrupu při současném zachování nebo vylepšení jeho funkce, bez „zvykání si“ na nepřirozenou „výšku“ skusu. Samotné ošetření – tedy rekonstrukce či změna skusu – je možná pomocí srovnání zubů rovnátky, dostavbou pomocí vysoce estetických kompozitních materiálů či keramiky, výjimečně ale i ubráním zubní tkáně. Funkce je na prvním místě a přirozená estetika z ní jakoby mimochodem vyplyne.
  • Umíme též základní chirurgické zákroky. Z kapacitních důvodů se však v současné době (počátek roku 2023) chirurgickou částí implantologie přímo v naší ordinaci nezabýváme. Spolupracujeme například s MUDr. Fialou (implantaty.cz) a MUDr. Špilarem (spilar-dent.eu)
  • Provádíme i základní konzervativní parodontologické ošetření, což není nic jiného, než pravidelné hloubkové čištění povrchu kořene pod dásní. Je to tedy jen rozšířená dentální hygiena pro ty pacienty, u kterých zánět dásně již přešel do přilehlé kosti. Komplexní chirurgické a parodontologické ošetření, kde se dostavuje kost nebo měkké tkáně a kde požadujeme esteticky předvídatelný výsledek, pak přenecháváme specialistům, na které si hrát nechceme.